TECHNIKA BOWENA

Ostatnia aktualizacja 06.02.2021

Technika Bowena to jedyna w swoim rodzaju forma neuro-mięśniowego przeprogramowania. Działa nie tylko poprzez układ nerwowy zarówno na poziomie strukturalnym jak i mięśniowym, ale także przez układ limfatyczny i krążenie. Jest to technika znana ze swej efektywności w dolegliwościach wewnętrznych jak i w procesie rehabilitacji.
Technika Bowena to nowa koncepcja pracy z ciałem, która ani nie pochodzi od żadnej innej znanej dotąd metody, ani nie jest do żadnej z nich podobna:
• Skrzywienia zazwyczaj się prostują – jednak bez manipulacji stawami i kośćmi, tak jak ma to miejsce w terapii manualnej.
• Napięcia mięśniowe i nadwyrężenia ustępują, powraca normalny przepływ w ramach układu limfatycznego, jednak bez ucisku na mięśnie, który stosuje się w masażu.
• Widać natychmiastową poprawę w meridianach (liniach łączących poszczególne punkty akupunkturowe), jednak ta technika leczenia nie opiera się na meridianach i nie przypomina akupunktury czy akupresury.
• Często zachodzą wewnętrzne zmiany natury psychologicznej, jednak nie jest konieczne wywołanie reakcji emocjonalnej, która ma miejsce w ramach terapii działających na relację umysł-ciało.
• Właściwie każdy odczuwa przyjemny stan relaksacji, któremu towarzyszy głębokie odczucie dobrego samopoczucia i spokoju.


Terapia Bowena jest odpowiednia i skuteczna dla każdego, od noworodków po ludzi starszych. Przynosi ulgę sportowcom, kobietom ciężarnym oraz ludziom ze wszelkimi schorzeniami.Osoby cierpiące na choroby układu kostnego, stawów, mięśni i ścięgien, neurologiczne zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych, wykazują dużą poprawę stanu zdrowia i usprawnienia.
Przykładowe dolegliwości, w których Technika Bowena daje bardzo dobre rezultaty to: udar mózgu, porażenia (w tym dziecięce porażenie mózgowe), stwardnienie rozsiane, skrzywienia kręgosłupa, zapalenie stawu barkowego, problemy z kolanami, zwichnięcia kostki, bóle pleców o różnym podłożu, rwa kulszowa, zespół sztywnego karku, kontuzje sportowe, RSI (zespół nawracających urazów mięśni i ścięgien na skutek przeciążenia). A także problemy z nerkami, moczenie nocne, bóle głowy (w tym migrenowe), stres, astma, zapalenia oskrzeli, katar sienny (alergie), ostre i chroniczne zmęczenie.

Informacje ze strony: www.bowenpolska.pl


© Copyright 2023 Jacek Pachulski